| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 - SIM 1 & SIM 2 (dual-SIM model only) |
| Announced | 2019, July |
| Status | Available. Released 2019, September |
| Dimensions | 119 x 49.2 x 14.4 mm (4.69 x 1.94 x 0.57 in) |
| Weight | 73 g (2.57 oz) |
| SIM | Dual SIM (Mini-SIM, dual stand-by) |
| Type | TFT, 65K colors |
| Size | 1.77 inches, 9.7 cm2 (~16.6% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 120 x 160 pixels, 4:3 ratio (~113 ppi density) |
| Card slot | No |
| Internal | 4MB 4MB RAM |
| Single | No |
| Single | No |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack |
Yes |
| WLAN | No |
| Bluetooth | No |
| GPS | No |
| Radio | FM radio |
| USB | microUSB 1.1 (charging only) |
| Battery Type | Removable Li-Ion 800 mAh battery |
| Colors | Black, Blue, Pink |
| Price | About 10 USD |